top of page

                

 

 

Методична робота в ДНЗ – це цілісна, заснована на досягненнях науки й педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-освітнього процесу, система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації й професійної майстерності кожного вихователя (включаючи заходи щодо керування професійною самоосвітою, самовихованням, самовдосконаленням педагогів), на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу ДНЗ в цілому, а в остаточному результаті на вдосконалювання освітньо-виховного процесу, досягнень оптимального рівня виховання й розвитку конкретних дітей.

           Методична робота в дошкільному закладі «Капітошка» ґрунтується на  сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів.

                 Методична робота закладу спрямована на:

- вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;

- стимулювання творчого потенціалу педагогів; 
- підвищення педагогічної культури педагогів; 
- вдосконалення педагогічної майстерності; 
- розвиток спеціальних умінь та навичок;

- формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності

-підвищення соціально – психологічної культури вихователів; 

- сприяння в опануванні світовою та національною, мовою і побутовою  культурою; 

- розвиток спеціальних умінь та навичок 

               
                                                                          Принципи методичної роботи:
•педагогічна співпраця з вихователем; 
• робота в режимі довіри, доброзичливості;
• творча атмосфера , стимулювання творчої активності; 
• принцип допоміжно – регульованого контролю; 
• надання вихователеві права вибору; 
• системність методичних заходів; 
• принцип "Я – повідомлень” у спілкуванні; 
• щоденна допомога; 
•випереджувальний характер методичної роботи

                                                       Зміст методичної роботи реалізується через такі форми: 
Колективні:

- інструктивно-методичні наради;

- педагогічні ради;

- педагогічні читання;

- теоретичні семінари;

- семінари-практикуми;

- методичне об’єднання вихователів;

- тренінги;

- колективні перегляди освітнього процесу

Групові:

- методичні об'єднання вихователів дошкільних груп;

- робота творчих груп;

- консультації

Індивідуальні:

-наставництво;

- самоосвіта;

- взаємовідвідування;

- робота над проблемними питаннями;

- атестація

Діяльність педагогічного колективу спрямована на виконання таких завдань:

-постійне підвищення рівня педагогічної інноваційної компетентності;

-використання новітніх технологій навчання і виховання;

-перехід від репродуктивного виду навчання до продуктивного;формування життєвої компетентності дошкільника в контексті Базової програми «Дитина» та програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»;

-запровадження особистісно орієнтованої моделі навчання і виховання на основі диференціації та ндивідуалізації;

-створення належних умов для повноцінного розвитку та реалізації дитиною свого природного потенціалу (фізичного, психологічного, соціального);

-впровадження в навчально-виховний процес науково обґрунтованих освітніх технологій, спрямованих на формування, збереження та зміцнення здоров’я дошкільників;

-формування творчої особистості з урахуванням її можливостей, потреб та перспектив розвитку;

-формування шкільної зрілості дошкільника;

-формування пізнавальних здібностей дитини, розвиток особистості в цілому

створення розвивального середовища для організації різноманітних видів діяльності дошкільників;

-формування основ життєвої компетентності дитини: уміння жити у злагоді з довкіллям та із самим собою, усвідомлювати своє місце серед інших, адекватно реагувати на події, оптимістично ставитися до життя, орієнтуватися в людських стосунках;

-формування у дитини позитивного образу «Я», здатності до оцінки, самооцінки та самореалізації;

-розвиток базових якостей особистості: самостійності, працелюбності, людяності, доброти, ввічливості, чесності, сміливості.

           Вся методична робота в дошкільному закладі підпорядкована систематичному плану роботи, який складається на основі аналізу за минулий навчальний  рік, комплексного вивчення результатів, здобутків, педагогічних знахідок. До річного планування залучаються всі працівники закладу, враховуючи їхню кваліфікацію, творчі здібності, можливості, їхні запити, побажання, зауваження.

          Види і форми планування освітнього процесу в закладі обговорюються та схвалюються педрадою на початку навчального року. При плануванні роботи дошкільного закладу керуємося принципом актуальності, науковості, наступності, перспективності, системності, які забезпечують відповідність змісту планів досягненням психолого-педагогічної науки та позитивного педагогічного досвіду, орієнтацію змісту плану на потреби сьогодення та забезпечення якості розвитку, вихованості та навченості дітей.

            Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі ідеї обговорюються на педагогічних радах, педагогічних читаннях, під час індивідуальних і групових консультацій. На їх основі здійснюється корекція педагогічного стилю роботи вихователів. 
     Професійному зростанню педагогічних працівників закладу сприяють курси підвищення кваліфікації, відвідування районних семінарів, методоб’єднань, участь у роботі творчих груп, самоосвіта. 
       У дошкільному закладі створені умови для підвищення професійного рівня та формування компетентності педагогів. Вдало поєднанні колективні, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів.  Найголовнішою формою роботи з педагогічними кадрами в нашому дошкільному закладі є педагогічна рада, яка керується у своїй діяльності Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Положенням про дошкільний навчальний заклад", Статутом дошкільного навчального закладу. Повноваження педагогічної ради визначають також інші нормативні документи, що стосуються діяльності дошкільного навчального закладу.

         Важливою й найефективнішою формою методичної роботи з вихователями є проведення відкритих занять, які мають відповідати сучасним вимогам, бути інтегрованими з використанням інноваційних технологій. Працюючи над проблемою впровадження інноваційних технології в практику роботи з дітьми, педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані заняття в залежності від розділу програми, обраного напрямку, що забезпечує належну продуктивність діяльності дітей.

          Атестація педагогічних працівників дошкільного закладу проводиться згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників (затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2011 р. №930), наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013р. № 1135 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників». Атестація і курсова перепідготовка здійснюється згідно перспективного плану, які узгоджені в 5-річному циклі. Щорічно атестацію проходять 100% від кількості педагогів дошкільного закладу. Робота з атестації  базується на засадах демократизму, відкритості, колегіальності, доброзичливого ставлення до педагогічних працівників, об’єктивного вивчення їх педагогічної діяльності. Проведення атестації в ДНЗ узагальнюється підсумковим наказом.

            Протягом навчального року адміністрація дошкільного закладу  активізувала роботу щодо участі педпрацівників  ДНЗ у методичних заходах усіх рівнів, що сприяло підвищенню їх теоретичного рівня,  вдосконаленню  практичних знань, умінь та  навичок  з  методик дошкільного виховання та навчання.  Свідченням  зростання   професійної   майстерності  є  досягнення педагогічного колективу в оглядах - конкурсах різного рівня  (міського, обласного).

методична робота​

bottom of page