top of page

Список документів ,

необхідних для надання пільг на харчування дітей пільгового контингенту

Малозабезпечені сім’ї:

1. Довідка про склад сім’ї із  житлово-експлуатаційної дільниці.

2.Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3.Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

4. Довідка про призначення допомоги малозабезпеченій сім’ї, видана органом праці та соціального захисту населення.

Діти під опікою:

1. Рішення виконкому про опіку над  дитиною. (завірена копія).

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Рішення суду про позбавлення батьківських прав (завірена ксерокопія).

4. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – сироти:

1. Копії  свідоцтв про смерть 2-х батьків, або копія рішення про опіку.

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – інваліди

1.  Посвідчення дитини-інваліда (завірена ксерокопія)

2.  Свідоцтво про народження дитини ( завірена ксерокопія)

3.  Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

          

Багатодітні  сім’ї  (троє та більше дітей)  пільга 50% від сплати

2. Свідоцтво про народження всіх дітей ( завірена ксерокопія).

3. Посвідчення  багатодітної сім’ї.

4. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

         

Мами, що відправляють своїх дітей в дитячий сад, хочуть бути впевнені, що дитину в садочку нагодують, не тільки добре, але й здоровою, «правильної» їжею - їжею, збалансованої за вмістом білків, жирів і вуглеводів, з достатньою кількістю калорій. Але, зрозуміло, в першу чергу, їжею свіжою і смачною, інакше її діти не будуть їсти. Дітям до трьох років необхідно близько півтори тисячі кілокалорій на добу, від трьох до семи років - близько двох тисяч. При цьому приблизно 64% ​​усієї кількості їжі має припадати на вуглеводи, по 18% - на білки і жири. Харчування в дитячому садку організовано по циклічної схемою на 10-20 днів, з мінімальним повторенням страв. Складне це завдання - годувати діточок, складаючи щодня нове меню. Але є таке меню, складене фахівцями НДІ харчування РАМН для дошкільних дитячих установ. У ньому враховані фізіологічні потреби дитячого організму, його розвитку. У кожному дитячому садку харчування дітей має організовуватися та контролюватися керівництвом і медичним працівником. Батько все-таки повинен читати цей документ, особливо, якщо у його дитини - алергічні прояви і слабка шлунково-кишкова система. Харчування в садочку має бути трьох- або чотириразовим. Четвертий прийом їжі - це не полуденок, який є і при триразовому, а вечеря, якщо дитина перебуває в садочку до 7-8 годин.
Класичний сніданок в садку складається з каші, омлету, яєчні, молока. На обід - суп або борщ, м'ясне друге блюдо (риба або печінка і гарнір), компот, кисіль, какао або чай. На полуденок - молоко, чай або компот з печивом або булочкою. На вечерю (якщо він буває) - друге і чай. У раціоні - овочі, фрукти, сир (але тільки не з ринку). Все не сильно солене або сильно солодке. Ніякого перцю, оцту, консервів, копченостей і т.п.

 РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ З ОРГАНІЗАЦІЇХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ 

1. Пам'ятайте, що раціональне харчування - одна з основних умов здоров'я людини, її довголіття, плідної роботи.

2. Поєднуйте в їжі, в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду.

3. Дотримуйтесь режима харчування. Зумійте переконати свою дитину споживати всі пропоновані їй страви, навіть ті, які він не любить, але які для нього необхідні і корисні.

4. Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, коли він попросить їсти. Поясніть, що істи треба у відведений для цього час.

5. Давайте тільки ту кількість їжі, яку дитина з'їдає із задоволенням.

6. Утримайтеся від розмов про те, що дитина мало або майже нічого не їсть, бо вони шкідливі.

7. Дотримуйтесь навички гігієни харчування у дітей.

8. Пам'ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися виделкою, ложкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.

9. Підкреслюйте необхідність добре пережовувати їжу, не вживати занадто гарячих або холодних стравах, як і не відкушувати великих шматочків, жувати із закритим ротом.

10.Не забувайте, що найкориснішими є ті овочі і фрукти, які властиві нашому регіону і ростуть в наших садах.

11.Серйозним недоліком харчування є "прихований голод" - дефіцит йоду, який може призвести до незворотних процесів в організмі дитини. Вживання в їжу йодованої солі - вихід з даної ситуації.

12.Їжу завжди тримайте закритою, особливо в літній період.

13.Не слід вживати в їжу продуктів глибокої заморозки, незнайомих грибів, продуктів з великим вмістом солі, недостатньо прожарені або проварені м'ясо, рибу, сиру воду.

ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Правильне харчування робить дітей розумнішими. Такі висновки зробили дитячі дієтологи. Тому не варто шукати причини поганої успішності в природжених здібностях дітей, їх характер або ліні. Краще загляньте в тарілку до малюка - що ви йому поклали?

Нещодавно британські вчені провели дослідження і виявили, що у дітей, в меню яких багато жирної і солодкої їжі, рівень IQ - низький. А високий він у тих малюків, які їдять багато овочів і фруктів. При цьому сильний зв'язок між здоровим харчуванням і інтелектом спостерігається ... ні, не в середній школі, а в трирічному віці! Тому лікарі ще раз підкреслюють: привчати дитину до корисної їжі слід з дитинства.

Що на сніданок?

Часто буває, що батьки можуть простежити тільки за тим, що дитина їсть вранці. Раз сніданок - не найважливіший з усіх прийомів їжі. Це запорука гарного настрою, бадьорості і високої розумової активності. Сніданок обов'язково повинен містити вуглеводи. А значить, готуйте каші, макарони з твердих сортів пшениці, вибирайте хліб з борошна грубого помелу. Не менш важливі в раціоні дитини білки - «будматеріал» для організму. Варіанти нескладних страв - це омлет, запіканка з сиру або овочів, риба, відварна куряча грудка. Словом, все залежить від того, що подобається малюкові.

Кілька слів про режим

Змушувати сина чи дочку є, звичайно, не варто. Якщо дитина морщиться від ранкової каші, подумайте, чи не занадто швидко після підйому ви садите її за стіл? Сплануйте ранок так, щоб прокинувся не тільки малюк, але і його організм.

Важливо також, щоб харчування дитини було регулярним. Дошкільнята, наприклад, повинні їсти не менше 4 разів на день. Але останній прийом їжі не повинен бути пізніше, ніж за 2-3 години до сну.

"Розумні» елементи "

Важливий компонент в раціоні дошкільника - залізо. Воно поставляє в мозок кисень, захищає організм від негативних зовнішніх факторів. Краще засвоюється з м'яса і печінки. Також необхідний елемент - це йод. Використовуйте йодовану сіль, готуйте рибні страви 2-3 рази на тиждень. Адже, крім йоду, в рибі є незамінні омега-3 жирні кислоти, які активізують роботу мозку.

Крім цього, особливу роль для розумового розвитку дитини мають вітаміни групи В. Вони в м'ясі, хлібі з муки грубого помелу, бобових, крупах, молочних продуктах, печінці, рибі, яйцях.

                                                   

                ШПАРГАЛКА ДЛЯ БАТЬКІВ

В меню дошкільника обов'язково повинні входити:

Жирна морська риба (в ідеалі - лосось).

Яйця.

Арахісове масло.

Цілісне зерно, що містить глюкозу і клітковину (випічка з невибіленої цілісної муки).

Вівсянка - джерело вітамінів Е, В, цинку.

Полуниця, чорниця, вишні, малина, ожина та ін ..

Боби.

Помідори, брокколі, баклажани, гарбуз, морква, шпинат, болгарський перець, кукурудза.

Молоко і йогурт.

Нежирне м'ясо.

 

                   РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ВДОМА

Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту і розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим і містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, цілком забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

 перед прийомом їжі обов'язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець і підсовувати його до столу;

 при прийомі їжі акуратно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо), самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки: чи не обливатися;

 після їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається в дошкільному закладі, і час прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час їжі. Вчіть малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте йому, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися в навколишньому світі:

 привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, дрібна та ін.), Вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п'ють, ложкою їдять і т.д.);

 виховувати слухняність, повагу до дорослих;

 заохочувати висловлювати прохання;

 вчити словами ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, тільки приготовленої. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

Як запобігти харчовим отруєнням

Щоб запобігти інфекційним захворюванням та харчовим отруєнням, дотримуйтесь таких простих правил:

- Ретельно мийте усі овочі і фрукти перед тим, як подавати до столу сирими.
- Прищеплюйте дитині любов до чистоти. Привчайте її мити руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, повернення з прогулянки.
- Мийте руки з милом перед приготуванням їжі.
- Не зберігайте разом продукти, що їдять сирими, і ті, що підлягають кулінарній обробці.
- Ніколи не кладіть бутерброди, пиріжки, сир, ковбасу, печиво у пакет, де побували овочі, фрукти, ягоди чи яйця, навіть якщо цей пакет здається абсолютно чистим.
- Дбайте про те, щоб їжа для дитини була щойно приготованою, свіжою. Не готуйте їжу «із запасом».
- Не купуйте продукти, якщо не впевнені у їхній якості, з простроченими термінами зберігання, пошкодженою упаковкою. Дотримуйтесь умов та строків зберігання продукту, зазначених на його упаковці.
- Не купуйте продукти харчування на стихійних базарах. Ви маєте право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продуктів.
- Не вживайте незнайомі гриби, ягоди, трави. Смертельно небезпечними можуть бути старі або зіпсовані гриби. Не готуйте страви з грибів дітям.
- Не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують зберігання у холоді).
- Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, незнайомих підземних джерел тощо.

їжа для дітей: як правильно годувати дитину:

bottom of page